Török Gábor üzente 13 éve

"Górcső alatt a magyar médiatörvény
Vizsgálatot indított a médiatörvény miatt az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ), a munkát egy független jogi szakértőre bízta a sajtószabadság-képviselője.

A Fidesz öt elemből álló médiacsomagja ellen több hazai és nemzetközi szervezet tiltakozott. Az Eötvös Károly Intézet azt kérte, az alkotmányosan aggályos, a sajtószabadságot korlátozó és az internetes véleménnyilvánítás szabadságát csökkentő, minden szakmai egyeztetést nélkülöző és a nemzetközi megítélésünket romboló indítványok mindegyikét vonja vissza a kormány. A Magyar Újságírók Országos Szövetsége és a Transparency International Hungary is hangot adott aggodalmának. Kritizálta az Európai Újságíró Szövetség is. A világ legjelentősebb sajtóorgánumainak kiadóit és főszerkesztőit tömörítő, hat évtizede alapított bécsi székhelyű Nemzetközi Sajtóintézet (IPI) úgy fogalmazott: "minden médiareform-kezdeményezésnek meg kell őriznie a magyarországi média függetlenségét, és csak a fő médiaszereplőkkel tartott konzultációk után szabad azt bevezetni". A médiacsomag a bírálói szerint "visszatérést jelent az állami ellenőrzéshez"."
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=329938&referer_id=top24

Válasz

Török Gábor üzente 13 éve

Az Európai Újságíró Szövetség (EFJ) az alábbi információt tette közzé:

Az Európai Újságíró Szövetség, a Nemzetközi Újságíró Szövetség (IFJ) regionális szervezete szerdán tiltakozott a magyar kormány múlt héten bejelentett új médiatörvénye ellen, amely szerinte "visszafordítaná az időt" a sajtószabadság tekintetében Magyarországon.

"A magyar parlament előtt lévő törvény korlátozó intézkedés, amely akadályozza a véleménynyilvánítás szabadságát és így a szólásszabadságot is" - mondta Aidan White, az EFJ főtitkára. "Nem felel meg a sokféleség és a pluralizmus európai normáinak, s visszaállítja az órát egy olyan időbe, amikor Magyarország kommunista uralom alatt és a média állami ellenőrzésének árnyékában élt."

Az EFJ szerint a törvény állami szabályozás alá vonja a nyomtatott és audiovizuális média nagy részének tartalmát, sőt az Internet egy részét is. Mivel nem tartalmaz világosan meghatározott normákat, és felszínes, félő, hogy az új szabályokat önkényesen alkalmazzák, s utat nyit a felülről jövő beavatkozásnak.

Az EFJ és az IFJ felszólítja a magyar kormányt, hogy vonja vissza a törvényt és kezdjen intenzív nyilvános vitát, s párbeszédet a média-közösséggel és az újságírókkal. Ennek a párbeszédnek arra kell irányulnia, hogy olyan médiaszabályozás szülessen, amely eleget tesz az európai normáknak, s tiszteletben tartja a véleménynyilvánítás szabadságát és a szólásszabadságot. Bármilyen új törvénynek tartalmaznia kell az újságírói és szerkesztői szabadság jogi biztosítékait, és segítenie kell az etikus gyakorlatot.

Az EFJ támogatja a hozzá tartozó szakmai szervezeteket, a Magyar Újságírók Országos Szövetségét és a Sajtószakszervezetet, valamint azokat a polgárokat és polgári szabadságjogokért fellépő szervezeteket, amelyek felemelték szavukat a törvény ellen.

Válasz

Török Gábor üzente 13 éve

"EBESZ: Állítsák le a médiacsomagot!
Állítsák le a médiacsomag parlamenti tárgyalását, és kezdeményezzenek társadalmi egyeztetést a módosításáról – szólította fel a magyar kormányt az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) sajtószabadsággal foglalkozó képviselője.

Dunja Mijatovic arra figyelmezteti a kormányt: noha megvan a parlamenti többsége az alkotmány és a szólásszabadságot szabályozó törvények megváltoztatására, nagyon fontos, hogy a kormányok ne használják ezt az erejüket a sajtószabadság garanciáinak meggyengítésére és a sajtó kontroll alá vonására, mert ezzel megsértik a nemzetközi normákat.

Az MSZP elnöke, Lendvai Ildikó ugyanakkor arra szólította fel csütörtökön a kormánypárti többséget, hogy halassza el a Fidesz által benyújtott médiacsomag egyes részeinek hétfői végszavazását, a csomag őszi szavazásra szánt elemét, az úgynevezett médiaalkotmányt pedig vonja vissza. Közleményében úgy fogalmazott: „vissza a feladóhoz a médiacsomagot!”."
http://nol.hu/lap/mo/20100625-ebesz__allitsak_le_a_mediacsomagot

Válasz

Török Gábor üzente 13 éve

"a Fidesz a kormányhatalom egy újabb alkotmányos kontrollját kérdőjelezi meg.

A Transparency International elfogadhatatlannak tartja, hogy a pártok gazdálkodását is ellenőrző Állami Számvevőszéket Domokos László, a Fidesz-frakció tagja vezesse. (FF: Domokos összesen két évet dolgozott a politikán kívül: 1988-90-ben. Domokossal az is komoly baj, hogy jogosulatlanul vett fel 15 millió forint költségtérítést és amikor úgy adódott, 72 millió prémiumot is megszavazott magának)."
http://fideszfigyelo.blog.hu/2010/06/18/aggodik_a_demokraciaert_a_transparency

Válasz

Török Gábor üzente 13 éve

"Fidesz-diktatúra settenkedik?

A Fidesz intézményi-személyzeti politikájával kapcsolatos harmadik kritika azonban teljesen megalapozott. Lehet, hogy az Állami Számvevőszék elnökének szánt Domokos László ért a területhez (előző ciklusban alelnöke volt a pénzügyi, költségvetési és számvevőszéki bizottságnak), de politikusként semmi keresnivalója az intézmény élén. S ez nem megelőlegezett rosszindulat: egy ilyen fontos, többek között a kormány költéseit, vagy a pártok gazdálkodását is vizsgáló intézmény vezetője egyszerűen nem kerülhet olyan helyzetbe, hogy az általa ellenőrzöttek politikai elfogultsággal vádolják.

Lehet, hogy Domokos László a költségtérítésével kapcsolatos, khm, ügyességben semmi kivetnivalót nem lát, hiszen részint így működik a magyar politika (is). Ám a számvevőszék vezetőjének ilyen ügyességek nem férhetnek bele - egy ilyen intézmény presztízsét vezetőinek magatartása percek alatt visszavághatja."
http://hetivalasz.hu/jegyzet/fidesz-diktatura-settenkedik-30186/

Válasz

Török Gábor üzente 13 éve

2010.06.16. 11:26
Pokoli utat követ a Fidesz sajtótörvénye
A Fidesz sajtószabadságról szóló törvénye bevezeti a hosszú és alapos válaszadás, kvázi helyreigazítás intézményét.
http://atv.hu/belfold/20100616_pokoli_utat_kovet_a_fidesz_sajtotorvenye

Válasz

Török Gábor üzente 13 éve

"A demokráciáért aggódik a Transparency


2010. június 16., szerda 14:56 | Frissítve: 20 órája

A Trasparency International közleményben hívta fel a parlamenti képviselők figyelmét arra, hogy az Állami Számvevőszék és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság élére jelöltek politikai elkötelezettsége veszélyezteti a demokratikus rendszer hatékony működését.

A Transparency International magyarországi szervezete szerint az elnökjelöltek politikai elkötelezettsége miatt sérülhet az Állami Számvevőszék és a megalakuló Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság függetlensége.

A korrupció ellen fellépő civil szervezet szerdai közleményében aggodalmát fejezte ki az eddig stabilnak értékelt demokratikus intézményrendszer átpolitizálása miatt, illetve amiért "a Fidesz a kormányhatalom egy újabb alkotmányos kontrollját kérdőjelezi meg".

A Transparency International elfogadhatatlannak tartja, hogy a pártok gazdálkodását is ellenőrző Állami Számvevőszéket Domokos László, a Fidesz-frakció tagja vezesse.

Közleményük szerint aggályos az is, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság élére a kormánypárt a tervek szerint korábbi parlamenti képviselőjét és ORTT-delegáltját állítaná. A szervezet nem nevesíti a sajtóhírekben az újonnan megalakuló hatóság elnöki tisztének várományosaként emlegetett Szalai Annamáriát.

"A szavazás előtt felhívjuk a parlamenti képviselők figyelmét, hogy az ellenőrző szervek függetlenségét, és ezáltal a demokratikus rendszer hatékony működését, hosszú távon pedig annak stabilitását veszélyeztetheti, ha a független szervek vezetői a jelölő párt politikusai" - olvasható a Transparency International közleményében."
http://index.hu/belfold/2010/06/16/a_demokraciaert_aggodik_a_transparency/?rnd=20

Válasz

Török Gábor üzente 13 éve

Hát igen ez is egy vélemény. Jobban szeretem azt, ha valakinek vannak érvei, és érvekkel kulturált módon győz meg írásom valótlan tartalmáról, vagy
tévedéseimről.

Amennyiben valaki nemért velem egyet, azt arra kérem, hogy bátran írja meg!

A "Demokrácia" azért van, hogy ellentétes véleményeinket ütköztessük. Megbeszéljük az aktuális politikai helyzetből származó problémákat, és mindenki a saját ízlése, meggyőződése szerint szabadon kifejthesse egyetértését, vagy ellenvéleményét egy adott írással szemben, vagy bármely írással szemben.

Érvekkel harcolj, és ne háborúzz!
Ez az én jelszavam.

Válasz

Török Gábor üzente 13 éve

Most vettem észre, hogy az utolsó írásom Gabriellánál kiverte a biztosítékot, mert elhagyta a fórumot, és törölt az ismerősei köréből is.

Vajon miért?

Biztos bennem van a hiba. Sok sikert kívánok neki!

Válasz

Török Gábor üzente 13 éve

Kedves Gabriella!

Török írta:
"De megpróbáltam seggnyaló lenni, de nem ízlett. Hátakkor? Csak magamat hibáztathatom.
Van fizetett és van született. Ne mond! Tudom én anélkül is, hogy hová tartozom.
Azt is mondják, hogy még képes az ember saját balfaszságán humorizálni,addig nincs olyan nagy baj."

Gabriella írta:
További sok sikert!
Török írta:
"Balfaszságomhoz"?

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 13 éve

További sok sikert!

Válasz

Török Gábor üzente 13 éve

Ezek tudnak saját érdekeik szerint politizálni. A jelszavuk: "A győzteseknek mindig igaza van."
Ehhez nemvolt gyomrom soha! A probléma az, hogy ennek ellenére sem vagyok büszke magamra.
Kár hogy nem voltam hosszzabtávon seggnyalásra kiképezve! Ez van. Hirtelen és hatalmas erővel rám törő igazságérzet, örök vesztest fabrikált belőlem. Úgy kell nekem a koldus bot és függetlenség,mint a földnek a májusi eső. Mint egy bohócnak a hülyeség. Butaságom története, önsajnálkozásom eredménye.
De megpróbáltam seggnyaló lenni, de nem ízlett. Hátakkor? Csak magamat hibáztathatom.
Van fizetett és van született. Ne mond! Tudom én anélkül is, hogy hová tartozom.
Azt is mondják, hogy még képes az ember saját balfaszságán humorizálni,addig nincs olyan nagy baj.
Kérdés, hogy Viktor király és pribékjei mit is szólnak ehhez?

"Káderkeltető

Az egykori kereszténydemokrata ipari és kereskedelmi miniszter Latorcai János 34 éves fiának például az egyházi és a nemzetiségi ügyek, Borókai Gábor korábbi kormányszóvivő feleségének a kormányiroda és a Magyar Közlöny felügyelete lesz a reszortja, míg a politológus Lánczi András 32 éves fiúgyermeke Navracsics Tibor kabinetfőnökeként kapott magas közigazgatási sarzsit. Jól ismert családnevek más tárcáknál is felbukkantak. A Fidesz egykori parlamenti képviselőjelöltje, a ma is a Legfőbb Ügyészségen dolgozó Polt Péter volt „főállamügyész” (2000–2005) jelenlegi feleségének ugyancsak jutott hely a második Orbán-kormány második vonalában. Polt-Palásthy Marianna a Nemzeti Erőforrás Minisztériumban viszi ezentúl helyettes államtitkári rangban a jogi, a személyzeti és a nemzetközi szakterületet.

A kormányzati tevékenységet pártsemlegesen folytatni köteles viceállamtitkárok közül egy személy zsebében biztosan a Fidesz párttagkönyve lapul. A 45 éves Búsi Lajos, a vidékfejlesztési tárca apparátusvezető-helyettese 1998 és 2006 között az Orbán-párt parlamenti frakciójának is tagja volt. Rajta kívül még legalább hét helyettes államtitkár – többek közt Fericsán Anita, a párt gazdasági kabinetjének titkára, továbbá Havasi Bertalan, a fideszes sajtóosztály eddigi vezetője és Simon Attila István, a parlamenti frakció volt jogi szakreferense – ugyancsak erősen kötődik a vezető kormánypárthoz. A fenti káderekkel, továbbá a Fideszhez és a KDNP-hez szintén erősen húzó négy közigazgatási államtitkárral (HVG, 2010. június 12.) számolva úgy tűnik: a 67 fős professzionális államtitkári kar tagjainak legalább 20 százaléka szervezeti értelemben is szoros kapcsolatban áll a választásokon győztes két párttal.

Orbán Viktor mindeközben továbbra is gondosan ügyel arra, hogy az MDF-ből frissen kivált ismert politikusok változatlanul megtalálják számításukat a Fidesz háza táján. Olajos Péter korábbi fórumos EP-képviselő most energiapolitikai helyettes államtitkári megbízatást kapott a Nemzetgazdasági Minisztériumban.
http://hvg.hu/hvgfriss/2010.24/201024_allamtitkarhelyettesek_legioja_kaderkelteto#utm_source=hvg_weekly&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter2010_06_16&utm_content=normal

Válasz